
De jaarrekening is door het algemeen bestuur vastgesteld. De jaarrekening geeft een jaarlijks overzicht van het gevoerde beleid en de financiële situatie van het waterschap.
Om de jaarrekening beter te laten aansluiten bij de indeling van de begroting 2008 is dit jaar ook de vorm van de jaarrekening gewijzigd. Het heeft een beleidsmatiger karakter. Er wordt niet alleen gekeken naar financiën; de nu gehanteerde methode geeft een meer integraal inzicht.
De jaarrekening 2007 kunt u downloaden.
Het jaarverslag 2007 'Zicht op waterwerken' is vastgesteld door het algemeen bestuur. Naast een terugblik op 2007 is ook het publieksmilieujaarverslag opgenomen. Daarnaast worden belangrijke cijfers en feiten vermeld. Het jaarverslag gaat in productie en wordt in juli verspreid.
In het stedelijk waterplan Krimpen aan den IJssel is een pakket maatregelen opgenomen om het watersysteem in de gemeente te verbeteren. Het doel is droge voeten, schoon water en een plezierige leefomgeving. Eén van de belangrijkste maatregelen is het vergroten van de sloten in de gemeente. Dit doen we door watergangen te verbreden en door watergangen dieper te maken. Voor deze laatste maatregel, het dieper maken van watergangen, is geld aangevraagd in de vergadering van juni 2008.
Onder trekkersschap van het waterschap wordt een groot deel van de watergangen in het noorden van de gemeente verdiept. Dit zal gebeuren door het dieper uitbaggeren van de watergangen. De gemeente en het waterschap betalen samen deze maatregel en het Rijk draagt bij door middel van subsidie. De uitvoering staat gepland voor eind 2008 tot en met medio 2009.
In juni heeft het algemeen bestuur de Voorjaarsnota 2008 behandeld. Hierin is onder meer aandacht besteed aan de bijstelling van de meerjarenraming tot en met 2012. Een tweede belangrijk onderwerp is het nieuwe systeem van belastingheffing dat in 2009 zal ingaan. Dit is het gevolg van de nieuwe Waterschapwet. We bevinden ons momenteel op het snijpunt van het oude en het nieuwe heffingssysteem. De voorjaarsnota is nog gebaseerd op het huidige systeem, maar geeft wel alvast een doorkijk naar de nieuwe methodiek. Definitieve uitwerking van het nieuwe heffingsstelsel wordt betrokken in de voorbereiding van de begroting 2009.
Het meerjarenperspectief van de Voorjaarsnota 2008 wordt gekenmerkt door oplopende kosten ten opzichte van de beleidsbegroting 2008. Enerzijds wordt dit veroorzaakt door autonome ontwikkelingen zoals een hoger BTW-tarief. Aan de andere kant zijn de ambities van Schieland en de Krimpenerwaard hiervan de oorzaak. Hierbij kan worden gedacht aan de Kaderrichtlijn Water, maatregelen in het kader van calamiteitenzorg en investeringen in zuiveringsinstallaties.
De kostenverhogingen hebben gevolgen voor de belastingtarieven voor de taak waterkwaliteit. Daar is het in de jaren 2009 en 2010 nodig het tarief tijdelijk te verhogen naar 5%. Voor alle overige tarieven wordt ten opzichte van de beleidsbegroting géén extra stijging voorzien.
Om haar taken goed uit te kunnen voeren heeft Schieland en de Krimpenerwaard een aantal regels opgesteld. Deze regels staan onder andere in een politieverordening, in waterschapstaal Keur geheten. Tot nu toe waren er twee keuren van toepassing, één voor het gebied van Schieland en één voor het gebied van de Krimpenerwaard. De nieuwe Keur vervangt de keuren van de voormalige waterschappen.
Lees verder
Wilt u meer weten over deze en andere onderwerpen? Bezoek dan onze website.
