Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard
Ga direct naar het hoofdmenu of de inhoud.
Homepage > Projecten > Werken aan een schone Kralingse Plas > Archief > Bodem Kralingse Plas afgezand, nu verder

Bodem Kralingse Plas afgezand, nu verder

Foto Kralingse PlasDe bodem van de Kralingse Plas is gesaneerd. Verontreinigd slib is gebaggerd en de bodem is afgezand. Maar het werk is nog niet af. Naast de bodemsanering zijn er meer maatregelen nodig om de waterkwaliteit te verbeteren. Belangrijk onderdeel is visstandbeheer.

Begin maart gaat het hoogheemraadschap aan de slag om een groot deel van de brasem en watervlooien etende vis uit de Kralingse Plas te vissen. Een uitdunning is nodig om te zorgen voor een goede verhouding roofvis en witvis.

Een overmaat aan witvis, klein en groot, zorgt voor troebel water. Grote brasems woelen op zoek naar voedsel de bodem om. Dit geeft troebel water. De kleinere vissen eten te veel van de watervlooien. Deze watervlooien eten juist weer algen en een teveel aan algen geeft ook troebel water. Een goede verhouding van vissoorten is belangrijk voor helder en biologisch gezond (zwem)water met een grote diversiteit vissen, zoals baars, blankvoorn, ruisvoorn en snoek.

Wat ziet u van het afvissen?

Foto vis afvangenDe vissen worden met netten, fuiken en elektrisch gevangen. Met elektrisch vissen worden de vissen met stroom tijdelijk verdoofd om ze zo gemakkelijk te kunnen opvissen. Na korte tijd komt de vis weer gezond bij. Vooral langs de oevers en bij begroeiing met riet wordt deze techniek gebruikt.

De verschillende technieken worden op bepaalde plaatsen en tijdstippen ingezet, dus het kan dat u soms een tijdje geen activiteit ziet. Dit komt ten goede aan de vissen, omdat de vissen niet worden opgejaagd. De gevangen vis wordt elders levend afgezet. Afhankelijk van de (weer)omstandigheden duurt het werk tot mei-juni.

Het afvissen is een van de maatregelen om de visstand te verbeteren. Ook het aanleggen van een vistrap, zodat vissen beter kunnen paaien en het visvriendelijk maken van het gemaal Kralingse Plas inclusief het aanbrengen van een viswering bij de sluis Kralingse Verlaat dragen bij aan een gezonde visstand. Ook hiermee gaat het hoogheemraadschap in samenwerking met de (deel)gemeente op korte termijn aan de gang.

Binnenkort meer informatie hierover.

DROGE VOETEN EN SCHOON WATER
Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard
Naar boven