Botulisme in ons gebied
Update 14 september 2026
Op dit moment zijn er geen aanwijzingen meer voor botulisme. Er is geen sprake meer van langdurig warm weer, hoge watertemperatuur, zuurstofarm water en een verhoogd aantal dode vissen en watervogels. Hieruit maken we op dat het risico op botulisme nu is verdwenen.
Botulisme heeft een laag risico voor mensen, toch adviseren wij om contact met open water zoveel mogelijk te vermijden.
We ontvangen meldingen van dode vissen en zieke of dode watervogels. De oorzaak is waarschijnlijk de combinatie van droog en warm weer en hevige onweersbuien. Uit onderzoek is gebleken dat er ook sprake is van botulisme.
We laten de dode dieren zo snel als mogelijk opruimen om stank, verspreiding en andere problemen in de omgeving te voorkomen.
Ziet u in of om het water dode vissen of watervogels? Raak dan -uit voorzorg- de dieren en het water niet aan. Via dit meldingsformulier kunt u doorgeven waar u dode dieren ziet, dan kunnen wij ze laten opruimen.
Nog geen reacties
Plaats een reactie