Riooloverstort Rotterdam - Noord: vermijd contact met water

20 augustus 2026
Onder de Statensingel in Rotterdam-Noord is een rioolpersleiding gesprongen. Daardoor is rioolwater in de Statensingel terechtgekomen.

Het vervuilde singelwater is richting Diergaarde Blijdorp en het Vroesenpark gestroomd.

Samen met de gemeente Rotterdam nemen we maatregelen om de verspreiding van de vervuiling zo veel mogelijk te beperken.

Wat doen we?

  • Het rioolgemaal dat water uit Blijdorp naar de afvalwaterzuiveringsinstallatie verpompt, is stilgezet. Het rioolwater wordt nu via andere rioolpersleidingen naar een andere afvalwaterzuiveringsinstallatie geleid. Vervuild water uit de singel laten we terug het riool in stromen en gaat ook naar die andere afvalwaterzuiveringsinstallatie.
  • Op een andere plek (bij het Vroesenpark) hebben we een inlaat opengezet. Daar kan schoon water het gebied binnenstromen zodat we de singel kunnen doorspoelen.
  • De gemeente doet onderzoek naar de oorzaak van de gesprongen persleiding.

Wat betekent dit voor u?

Ons advies in het gebied:

  • Vermijd contact met het water
  • Laat uw hond niet zwemmen in het water
  • Laat kinderen niet spelen in of bij het water
  • Sproei geen sportvelden, tuinen en dergelijke.

Lees ook de veelgestelde vragen

Reacties

20 Augustus 2026 18:36 Jos Teerling

Stank en dode vissen. Kan de brandweer niet wat water spuiten voor zuurstof? Het is al vanaf in ieder geval ergens 9.30 deze morgen.

Plaats een reactie